kostik

PAYET KOSTİK

Flake kostik de denilen payet kostik talaş gibi pul pul yapısı ile bilinir.Kullanım alanı çok yaygın olan payet kostik katı halde beyaz renkte kuvvetli bir bazik maddedir. NaOH formülü ile gösterilir. İçeriğinde sodyum, hidrojen ve oksijen atomlarını vardır. Suda çok hızlı çözülebilen payet kostik sanayinin en önemli kimyasallarındandır.

Payet Kostik nerelerde kullanılır?

Payet kostik (sodyum hidroksit) kullanım alanları kısaca şöyledir; arıtmalarda, sabun imalatında, kağıt sanayiinde, içecek ve süt sanayiinde, ilaç sanayiinde vb bir çok sektörde kullanılır. Payet Kostik in teknik (spesifik ) özellikleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Payet Kostik Özellikleri

Sodyum Hidroksit (NaOH), Payet Kostik
Kimyasal Adı sodyum hidroksit
Kimyasal Formülü NaOH
Molekül Ağırlığı 39.9971 g/mol
Renk / Form Beyaz, Katı
Yoğunluk 2.1 g/cm³
Erime Noktası 318 ° C
Kaynama Noktası 1390 °C


Ambalaj

Parakende şekli en küçük 25kg lık torbalarda bulunur. Toplu alımlarda 1000 kg veya 1250 kg lık big bag torbalarda veya paletlerde (yine 25kg lık tarbalar halinde) alınabilir.

zülfikarlar payet kostik
Zülfikarlar Payet Kostik
Piyasada yerli payet kostik olarak iki markanın ürünü bulunmaktadır. Bunlar Korum Payet Kostik ve Zülfikarlar Payet kostik. Her ikiside oldukça kaliteli ürünler olup herbirinin kendine has müşteri kitlesi bulunmaktadır.
koruma payet kostik
Koruma Payet Kostik
Türkiye piyasasında son yıllarda hızlı bir şekilde giren İran payet kostik dediğimiz ithal payet kostiklerde çok yaygındır. Piyasadaki payet kostikler %98 lik ve %99 luk olarak bulunmaktadır. %98 lik payet kostikler %99 luk payet kostiklere göre daha ucuzdur. Müşteriler kullanım alanlarına ve fiyat fayda durumlarına göre dilediklerini tercih etmektedirler.

iran payet kostik
İran Payet Kostik

Sık Sorulan Sorular:

                                 

flag_en  flag_tr 
Adres & Mesai

Mescit Mahallesi
Demokrasi Caddesi
Birmes Sanayi Sitesi
A6 Blok No. 13
Orhanlı - Tuzla - İstanbul